Formacions sol·licitades per realitzar en els centres

Si voleu demanar algun curs per a realitzar al vostre centre, poseu-vos en contacte amb el Departament de Gestió de Serveis Educatius de la FECC per email (formacio@escolacristiana.org) o al 93 302 70 13

Inici: 8 d’octubre de 2019
Adreçat a l’escola Santa Dorotea – Salesians Sarrià
19130.01 Avaluar per aprendre a l’Educació Primària i Secundària
Programa || Inscripcions

Inici: 4 d’octubre de 2019
Adreçat a l’escola La Presentació de Reus
19123.02 El tancament del disseny del Pla estratègic
Programa || Inscripcions

Inici: 2 d’octubre de 2019
Adreçat a l’escola Sant Josep Oriol de la FEP
19104.01 Procés d’Innovació Pedagògica
Programa || Inscripcions

Inici: 30 de setembre de 2019
Adreçat a l’escola Cor de Maria – Sant Josep de Sant Feliu de Guíxols
19136.01 Programar tots els espais d’Infantil perquè esdevinguin Educatius
Programa || Inscripcions

Inici: 17 de setembre de 2019
Adreçat a l’escola Cor de Maria – Sant Josep de Sant Feliu de Guíxols
19129.01 Els iPads: un recurs curricular
Programa || Inscripcions

Inici: 9 de setembre de 2019
Adreçat a l’escola Sagrada Família de Barcelona (c/Arquímedes)
19127.01 Eines digitals educatives
Programa || Inscripcions

Inici: 5 de setembre de 2019
Adreçat a l’escola Escolàpies d’Igualada
19137.01 El treball per projectes
Programa || Inscripcions

Inici: 2 de setembre de 2019
Adreçat a l’escola Santa Teresa de Jesús de Terrassa
19128.01 Gestionar l’estrès del docent amb la pràctica de l’atenció plena
Programa || Inscripcions

Inici: 15 de juliol de 2019
Adreçat a l’escola Sagrada Familia de Sabadell
19123.03 El tancament del disseny del Pla estratègic
Programa || Inscripcions

Inici: 11 de juliol de 2019
Adreçat a l’escola Immaculada Concepció de Gavà
19085.02 Avaluació de l’aplicació del Pla estratègic
Programa || Inscripcions

Inici: 5 de juliol de 2019
Adreçat a l’escola Salesians Sant Vicenç dels Horts
19106.01 Innovació Pedagògica amb suport TIC (entorn G-Suite)
Programa || Inscripcions

Inici: 1 de juliol de 2019
Adreçat a l’escola Sant Medir de la FEP
19126.01 “Flipped Classroom i TIC”. La “classe inversa” i l’ús de les TIC en l’educació
Programa || Inscripcions

Inici: 1 de juliol de 2019
Adreçat a l’escola Sagrado Corazón Corazonistas de Barcelona
19121.01 La programació del procés d’ensenyament i aprenentatge de competències a l’Educació Infantil i Primària
Programa || Inscripcions

Inici: 1 de juliol de 2019
Adreçat a l’escola Sagrado Corazón Corazonistas de Barcelona
19120.01 La programació del procés d’ensenyament i aprenentatge de competències a l’Educació Secundària i Batxillerat
Programa || Inscripcions

Inici: 3 de juny de 2019
Adreçat a l’escola Sagrada Família de Barcelona (c/Arquímedes)
19098.02 Tutoria amb les famílies: Entrevistes més eficaces amb les famílies (GRUP B)
Programa || Inscripcions

Inici: 6 de maig de 2019
Adreçat a l’escola Sagrada Família de Barcelona (c/Arquímedes)
19098.01 Tutoria amb les famílies: Entrevistes més eficaces amb les famílies (GRUP A)
Programa || Inscripcions

Inici: 25 d’abril de 2019
Adreçat a l’escola Bon salvador de Sant Feliu de Llobregat
19092.01 Treball per Projectes a Primària
Programa || Inscripcions

Inici: 3 d’abril de 2019
Adreçat a l’escola Vedruna Valls de Terrassa
19093.01 Programació i Avaluació competencial a secundària
Programa || Inscripcions

Inici: 23 de març de 2019
Adreçat a l’escola Acis-Artur Martorell
19090.01 Educació Emocional i Resolució de Conflictes
Programa || Inscripcions

Inici: 23 de març de 2019
Adreçat a l’escola Sagrat Cor d’Amposta
19088.01 La lectura i l’escriptura des d’una mirada competencial
Programa || Inscripcions

Inici: 6 de març de 2019
Adreçat a l’escola Vedruna El Carme de Sabadell
19066.01 Treball per projectes a l’ESO
Programa || Inscripcions

Inici: 25 de febrer de 2019
Adreçat a l’escola Sant Josep Obrer de L’Hospitalet de Llobregat
19070.01 La tutoria a l’eduació infantil
Programa || Inscripcions

Inici: 25 de febrer de 2019
Adreçat a l’escola Sagrada Familia de Lleida
19043.01 Treball per projectes a secundària
Programa || Inscripcions

Inici: 18 de febrer de 2019
Adreçat a l’escola Santa Teresa de Lisieux de la FEP
19041.01 Plàstica a infantil
Programa || Inscripcions

Inici: 14 de febrer de 2019
Adreçat a l’escola Sagrada Familia de Lleida
19064.01 Avaluació competencial a primària
Programa || Inscripcions

Inici: 9 de febrer de 2019
Adreçat a l’escola Sant Josep de Sant Hilari Sacalm
19069.01 Gestió positiva de les relacions i el conflicte. Enfocament restauratiu global
Programa || Inscripcions

Inici: 5 de febrer de 2019
Adreçat a l’escola Regina Carmeli de Barcelona
19035.01 Avaluar per aprendre a l’educació primària i secundària
Programa || Inscripcions

Inici: 22 de gener de 2019
Adreçat a l’escola Sagrada Familia de Lleida
19050.01 Ensenyament – aprenentatge de la lectoescriptura
Programa || Inscripcions

Inici: 22 de gener de 2019
Adreçat a l’escola Ntra Sra de Montserrat de Rubí
19048.01 Alumnes amb altes capacitats intel·lectuals
Programa || Inscripcions

Inici: 22 de gener de 2019
Adreçat a l’escola Vedruna de Sant Boi
19040.01 Programar i avaluar per competències
Programa || Inscripcions

Inici: 21 de gener de 2019
Adreçat a l’escola Virgen del Carmen de Santa Coloma de Gramanet
19039.01 Curs d’acompanyament en l’elaboració del projecte de convivència
Programa || Inscripcions

Inici: 21 de gener de 2019
Adreçat a l’escola Santa Isabel de Sant Cugat del Vallès
19024.01 Avaluar per aprendre a l’educació primària
Programa || Inscripcions

Inici: 15 de gener de 2019
Adreçat a l’escola Mare de Déu del Carme de Tarragona
19022.01 Treball Cooperatiu
Programa || Inscripcions

Inici: 15 de gener de 2019
Adreçat a l’escola Cor de Maria d’Olot
19019.01 La psicomotricitat a l’educació infantil
Programa || Inscripcions

Inici: 14 de gener de 2019
Adreçat a les escoles de la Fundació Escoles Parroquials
19018.01 Innovació pedagògica amb suport TIC
Programa || Inscripcions

Inici: 12 de gener de 2019
Adreçat a l’escola FEDAC Amílcar
19031.01 Com millorem l’atenció dels alumnes amb altes capacitats?
Programa || Inscripcions

Inici: 10 de gener de 2019
Adreçat a l’escola La Presentació de Reus
19037.01 Programació i avaluació a l’ESO
Programa || Inscripcions

Inici: 10 de gener de 2019
Adreçat a l’escola Sagrada Familia de Lleida
19028.01 Treball per projectes a primària
Programa || Inscripcions

Inici: 10 de gener de 2019
Adreçat a l’escola Sagrada Familia de Lleida
19016.01 L’avaluació per competències a l’ESO
Programa || Inscripcions

Inici: 9 de gener de 2019
Adreçat a l’escola Santa Teresa de Lisieux de la FEP
19017.01 Eines Google i Google Classroom
Programa || Inscripcions

Inici: 10 de desembre 2018
Adreçat a l’escola Mare de Déu del Coll
18175.01 – 19029.01 La programació del procés d’ensenyament i aprenentatge de competències
Programa || Inscripcions

Inici: 3 de desembre 2018
Adreçat a les escoles de la Fundació Escoles Parroquials
18166.01 Formació de protecció de dades
Programa || Inscripcions

Inici: 23 de novembre 2018
Adreçat a l’escola Sagrada Família de Barcelona (c/Arquímedes)
19038.01 Avaluar per aprendre a l’ESO – Grup A
Programa || Inscripcions

Inici: 23 de novembre 2018
Adreçat a l’escola Sagrada Família de Barcelona (c/Arquímedes)
19038.02 Avaluar per aprendre a l’ESO – Grup B
Programa || Inscripcions

Inici: 29 de novembre 2018
Adreçat a l’Escola Pia Sant Antoni
18174.01 Edició de Vídeo
Programa || Inscripcions

Inici: 20 de novembre 2018
Adreçat a l’escola Mare de Déu del Carme de Tarragona
18169.01 L’avaluació per competències ESO i Batx.
Programa || Inscripcions

Inici: 12 de novembre 2018
Adreçat a l’escola Cor de Maria – Sant Josep de Sant Feliu de Guíxols
18167.01 – 19014.01 Eduació emocional i el pati per projectes a infantil
Programa || Inscripcions

Inici: 12 de novembre 2018
Adreçat a l’escola Cor de Maria – Sant Josep de Sant Feliu de Guíxols
18168.01 – 19015.01 El treball per projectes a primària
Programa || Inscripcions

Inici: 30 d’octubre 2018
Adreçat a l’escola Manyanet Molins de Rei
18165.01 – 19011.01 Edició imatge: GIMP i Inkscape
Programa || Inscripcions

Inici: 18 d’octubre 2018
Adreçat a l’escola Sagrada Familia de Sant Carles de la Ràpita
18161.01 – 19009.01 Revisió del projecte d’educació infantil (1a part)
Programa || Inscripcions

Inici: 17 d’octubre 2018
Adreçat a l’escola Sant Ramon de Penyafort
18160.01 – 19008.01 Programa de competencia social: ser i relacionar-se
Programa || Inscripcions

Inici: 15 d’octubre 2018
Adreçat a l’escola Mary Ward de Barcelona
18152.01 – 19006.01 Programació i avaluació competencial I (EP – ESO)
Programa || Inscripcions

Inici: 10 d’octubre 2018
Adreçat a l’escola Sagrada Familia Sant Andreu
18151.01 Programació i avaluació competencial a l’EP
Programa || Inscripcions

Inici: 9 d’octubre 2018
Adreçat a l’escola Sant Ramon Nonat (FEP)
18154.01 El treball per projectes a l’ESO: programació i avaluació (Fase 1)
Programa || Inscripcions

Inici: 8 d’octubre 2018
Adreçat a l’escola Cor de Maria – St Josep de Sant Feliu de Guíxols
18159.01 – 19007.01 Activitats i avaluació competencial (Secundària)
Programa || Inscripcions

Inici: 3 d’octubre 2018
Adreçat a l’escola Sant Ramon Nonat (FEP)
18155.01 Espais d’aprenentatge de lliure circulació a l’Educació Infantil. Disseny, aplicació i avaluació d’una proposta intergrups (fase 1)
Programa || Inscripcions

Inici: 3 d’octubre 2018
Adreçat a l’escola Sant Ramon Nonat (FEP)
18156.01 Cooperació i interdisciplinarietat a l’Educació Primària. Disseny, aplicació i avaluació de propostes didàctiques (fase 1)
Programa || Inscripcions

Inici: 1 d’octubre 2018
Adreçat a l’escola Sagrada Familia El Masnou
18126.01 Gamificació per a l’ensenyament de competències (ESO)
Programa || Inscripcions

Inici: 1 d’octubre 2018
Adreçat a les escoles de la Fundació Escoles Parroquials
18148.01 Atenció a les necessitats psicoeducatives de l’alumnat amb TEA a Educació Infantil
Programa || Inscripcions

Inici: 29 de setembre 2018
Adreçat a l’escola Jesús Maria Tamarit
18149.01 L’arbre de la neurociència
Programa || Inscripcions

Inici: 24 de setembre 2018
Adreçat a l’escola Sagrada Família El Masnou
18150.01 El treball per ambients a l’EI
Programa || Inscripcions

Inici: 22 de setembre 2018
Adreçat a l’escola La Presentació d’Arenys de Mar
18107.01 Les Intel·ligències múltiples a l’aula d’educació infantil
Programa || Inscripcions

Inici: 19 de setembre 2018
Adreçat a l’escola Sta Teresa de Lisieux (FEP)
18124.01 L’educador Santa Teresa. ESO i Batxillerat
Programa || Inscripcions

Inici: 17 de setembre 2018
Adreçat a l’escola Sta Teresa de Lisieux (FEP)
18123.01 L’educador Santa Teresa. Infantil i Primària
Programa || Inscripcions

Inici: 4 de juliol 2018
Adreçat a l’escola La Salle Gràcia
18106.01 L’enfocament restauratiu global per a la gestió positiva de les relacions i el conflicte (Infantil, Primària i ESO)
Programa

Inici: 2 de juliol 2018
Adreçat a l’escola Sant Medir (FEP)
18103.01 Fem crèixer des de l’acompanyament, l’afecte i el silenci a la llum de Jesús 
Programa

Inici: 2 de juliol 2018
Adreçat a l’escola Nostra Senyora de Montserrat de Rubí
18093.01 El treball cooperatiu (EP)
Programa

Inici: 27 de juny 2018
Adreçat a l’escola Sant Ramon Nonat (FEP)
18105.01 Proporstes didàctiques competencials: criteris de revisió (CM/CS)
Programa

Inici: 27 de juny 2018
Adreçat a l’escola Sant Ramon Nonat (FEP)
18104.01 Proporstes didàctiques competencials: criteris de revisió (EI/CI)
Programa

Inici: 26 de juny 2018
Adreçat a l’escola Sagrat Cor Besòs
18120.01 Programar i avaluar competències a l’ESO
Programa

Inici: 12 de juny 2018
Adreçat a les escoles Diocesanes de Tarragona
18092.01 El sistema d’indicadors, una eina per a la millora
Programa

Inici: 25 de juny 2018
Adreçat a l’escola Sant Josep de Sant Hilari de Sacalm
18086.01 La creativitat a l’escola: aprendre i ensenyar a ser creatius i promoure una cultura de pensament a l’aula
Programa

Inici: 10 de maig 2018
Adreçat a l’escola Verge de la Salut de Sant Feliu de Llobregat
18076.01 Les TIC aplicades a l’ensenyament de les llengües
Programa

Inici: 19 abril 2018
Adreçat a l’escola Sagrada família de Lleida
18078.01 Les dificultats i els trastorns vinculats a l’aprenentatge de la lectura, l’escriptura i la discalcúlia (PRIMÀRIA)
Programa

Inici: 19 abril 2018
Adreçat a l’escola Verge de la Salut
18077.01 Nou context d’aprenentatge
Programa

Inici: 10 abril 2018
Adreçat a l’escola Sagrada Família de Lleida
18072.01 Les dificultats i els trastorns vinculats a l’aprenentatge de la lectura, l’escriptura i la discalcúlia (ESO)
Programa 

Inici: 9 abril 2018
Adreçat a l’escola Vedruna de Terrassa
18081.01 Treball per projectes a Secundària
Programa 

Inici: 9 abril 2018
Adreçat a l’escola Safa Masnou
18067.01 Avaluació competencial a l’Educació secundària
Programa 

Inici: 3 abril 2018
Adreçat a l’escola Consolació de Tortosa
18080.01 Tutoria amb les famílies
Programa

Inici: 28 febrer 2018
Adreçat a l’escola ACIS
18069.01 Conèixer el currículum i avaluar per competències a Primària
Programa

Inici: 28 febrer 2018
Adreçat a l’escola ACIS
18070.01 Conèixer el currículum i avaluar per competències a Secundària
Programa 

Inici: 27 febrer 2018
Adreçat a l’escola Verge de la Salut
18066.01 Edició de vídeo
Programa

Inici: 22 febrer 2018
Adreçat a l’escola Sagrada Família de Lleida
18054.01 Currículum i avaluació competencial a l’ESO
Programa

Inici: 31 gener 2018
Adreçat a l’escola  C.E.Cor de Maria-Sant Josep
18056.01 Nou context d’aprenentatge
Programa